ניקוי ריפודים

ניקוי ריפודים לרכב

שמירה על רכב נקי מאפשרת ליהנות ממנו בכל נסיעה ולשמור על ערכו לאורך זמן. הזנחת מראה הרכב עשויה לגרור הוצאות עתידיות גבוהות, שערכן המצטבר עשוי להעפיל על עלות ביצוע טיפול ניקוי ריפודים משמר באופן קבוע. הדרך הטובה היותר לשמור על ערך הרכב לצד חווית נסיעה נעימה ונקיה היא על ידי ניקוי מקצועי של הריפודים והשטיחים ברכב הכולל דיטיילינג לרכב. 

 

איך מנקים ריפודי רכב

ניקוי יסודי ועמוק של ריפודי הרכב, באופן שיקנה להם מראה חדיש ורענן, דורש שימוש בחומרים המתקדמים ביותר אשר ימנעו את שחיקתו והריסתו. כמו כן, ניקוי ריפודי רכב דורש טיפול בידי גורם מנוסה ובקיא בסוגי הריפודים, התאמת החומר הנכון לסוג הריפוד אותו יש לנקות, ויכולת ביצוע של ניקוי עמוק, המכונה דיטיילינג לרכב, של כל חלקיק המהווה חלק מריפוד הרכב. 

 

שיטת הניקוי למראה חדיש

השיטה המובילה כיום בתחום חידוש פנים הרכב היא שיטה של הזרקה ויניקה. החומרים בהם נעשה שימוש הם אלו אשר משמשים לניקוי שטיחים וספות, היות שהם בעלי יכולת מוכחת להסרת כתמים. שיטה זו, כחלק משיטה כוללת של דיטיילינג לרכב, מאפשר ביצוע של ניקוי עמוק אשר יש ביכולתו להסיר גם את הכתמים העקשניים ביותר, ושמירה על מראה הטקסטיל ממנו עשוי הריפוד. 

 

ניקוי ריפודים לרכב בשיטת ההזרקה והיניקה – שלב ההכנה והטמעת החומרים

השלב החשוב ביותר טרם ביצוע טיפול דיטיילינג לרכב הכולל ניקוי ריפודים, הוא זיהוי המשטח והתאמת החומר ואופן הטיפול התואמים אותו. לאחר מכן, השלב הבא של חידוש פנים הרכב כולל ביצוע של שאיבת ריפודי ושטיחי הרכב באופן יסודי. לאחר מכן מבוצעת הזרקה של תערובת חומרי ניקוי ומים חמים המרוססים בלחץ אל תוך הריפוד.

 

ניקוי ריפודים לרכב בשיטת ההזרקה והיניקה – שלב הניקוי והגימור

השלב הבא כולל קרצוף של הריפוד והשטיחים באמצעות עזרים ייחודיים כגון מברשות סיליקון ייעודיות המפרידות את הלכלוך מהריפוד. לאחר מכן מתבצעת שאיבה של חומר הניקוי מהריפוד ולבסוף מבוצעת הזרקת מים נקיים בשילוב עם חומר השומר על יציבות הצבע, יניקה שלהם ושאיבה של המים שהוזרקו לריפודים. 

 

תדירות מומלצת לניקוי רכב

ניקוי ריפודים יכול שייעשה באופן עמוק ויסודי או באופן שטחי. ניקוי ריפודים שטחי באופן תדיר אחת לכמה שבועות, מאפשר שמירה על מראה נקי ותחושה נעימה בעת הנסיעה ברכב עבור הנהג ונוסעיו. 

יחד עם זאת, על מנת לוודא כי הרכב נקי באמת מכתמי נוזלים, אבק ששקע אל הריפוד, פירורי אוכל שחדרו אל החריצים ועשויים להעלות עובש ושאר לכלוכים ונוכחות גורים מזהמים, רצוי לבצע חידוש פנים הרכב על ידי ניקוי ריפודים עמוק בתדירות של לפחות אחת לשנה.

 

ניקוי ריפודים לרכב כבסיס לשמירה על ערכו

במקרה שבו בעל הרכב חפץ למכור את רכבו, הוא יידרש לרוב להעמיד את הרכב למבחן תקינות באחד ממכוני הבדיקה הפזורים ברחבי הארץ. הבדיקה אמנם אינה כוללת בחינה של מידת ניקיון ריפודי הרכב, אולם למראה הריפוד יש השפעה על יכולת הרכב להימכר. 

ניקוי ריפודים, כחלק מחידוש פנים הרכב, יוצר מראה המעיד על תחזוקה נאותה של הרכב. כמו כן, הוא מאפשר ללקוח הפוטנציאלי את האפשרות לרכוש רכב שהוא אמנם יד שניה או שלישית, אך בעל מראה חדיש. מראה חדיש ונקי הוא המפתח להשאת רווח גבוה לבעלי הרכב בשלב הניסיון למכור אותו. 

 

ניקוי ריפודים לרכב – עסק למקצוענים

טיפול לא נכון בריפודי הרכב עשוי לגרום במקרה הטוב למראה ריפוד שאינו שונה מהותית מזה שקדם להליך הניקוי, ובמקרה הרע להרס הריפוד ושחיקתו. מסיבה זו, חשוב להפקיד את משימת ניקיון ריפודי הרכב וחידוש פנים הרכב בידיים מקצועיות הכוללות דיטיילינג לרכב וניקוי ריפודים בשיטת ההזרקה והיניקה.  

×

עגלת קניות